وزوزگوش

وزوز گوش

وزوز گوش

وزوزگوش می تواند یکی از علائم کم شنوایی باشد. مبتلایان  معمولاً “صدای هایی” را می شنوند : زنگ زدن گوش، وزوز کردن، زوزه کشیدن گوش، صدا زدن داخل گوش، صدای کلیک کردن داخل گوش. در حالی که هیچ منبع خارجی برای این سر و صدا ها وجود ندارد.

وزوز گوش می تواند یک یا هر دو گوش را تحت تأثیر قرار دهد و ممکن است به طور مداوم یا غیر مداوم وجود داشته باشد. بسیاری از افراد گزارش می دهند که وزوزگوش در آنها باعث اختلال در برقراری ارتباط با افراد و همچنین تأثیر منفی بر تمرکز، توانایی خوابیدن و حتی حافظه آنها شده است.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

خوشبختانه ، درمان های جدید این فرصت را به افراد مبتلا می دهد که زندگی عاری از وزوز را تجربه کنند.

ابتدای صفحه

چه چیزی باعث وزوزگوش می شود؟

برای یافتن بهترین نوع درمان، درک این مسئله که عامل ایجاد کننده وزوزگوش چه چیزی است، حائز اهمیت است. وزوزگوش می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ، اما کم شنوایی شایع ترین دلیل آن است. در حالی که در برخی از افراد ممکن است به دلیل سایر مشکلات بهداشتی ، مانند بیماری TMJ یا بیماری Meniere ، ایجاد شود، اکثریت قریب به اتفاق افراد همزمان با کم شنوایی وزوز را تجربه کرده اند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

وزوز گوش

در حقیقت ، فرکانس وزوز گوش تقریباً همیشه با فرکانس جایی که کم شنوایی بیشترین رشد را دارد، مطابقت دارد.

ابتدای صفحه

دلایل وزوزگوش

بنابراین، استفاده از سمعک، معمولاً با جبران کم شنوایی زمینه ای، زنگ گوش را نیز کاهش می دهد. به طور معمول کم شنوایی هنگامی اتفاق می افتد که برای سلول مژک دار در گوش داخلی آسیب رخ می دهد.

اگر سلول مژک دار در گوش داخلی آسیب دیده یا شکسته شوند ، دیگر در پاسخ به امواج صوتی حرکت نمی کنند و این امر مانع از ارسال پیام شنوایی ( صدا ) به مغز شما می شود. بسته به نوع سلولهای و نوع آسیب، ممکن است آنها سیگنالهای اشتباهی را به مغز شما ارسال کنند ، بنابراین صداهای تحریک کننده ای را که شما به عنوان وزوز می شناسید ایجاد می کنند. احتمال دیگر این است که خود مغز، در صورت عدم دریافت صدا از محیط، صداهایی را تولید می کند. در اصل، مغز به دلیل آسیب دیدن سلولهای مژک دارگوش داخلی از عصب شنوایی سیگنالی دریافت نمی کند، در نتیجه ، مغز تلاش می کند تا اوضاع را اصلاح کند و صداهایی مانند : زوزه، کلیک و زنگ زدن در گوش ایجاد کند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

خوشبختانه، زنگ زدن گوش، که با کم شنوایی همراه است، قابل اصلاح است.

زنگ زدن گوش

هنگامی که زنگ زدن گوش در اثر کم شنوایی ایجاد می شود ، تقویت عملکرد شنوایی شما می تواند به کاهش علائم شما کمک کند. به همین دلیل، استفاده سمعک، به عنوان اولین روش درمانی توصیه می شود. در حالی که هرنوع سمعک می تواند با بهبود عملکرد شنوایی شما علائم زنگ زدن گوش را به حداقل برساند، زیمنس سمعک هایی با عملکردهای ویژه، برای مقابله با زوزه گوش تولید کرده است.

ابتدای صفحه

روش های درمان وزوزگوش

بهترین درمان زوزوه گوش برای شما بستگی به دلایل ایجاد علائم در شما دارد. به عنوان مثال اگر عارضه زوزه گوش را به دلیل مصرف داروهای دیگر تجربه کرده اید ، ممکن است برای از بین بردن علائم زوزه گوش، دوز دارو را کاهش داده یا به سمت داروهای جایگزین رهنمود شوید. از طرف دیگر ، اگر یک مسئله عصبی یا ناهنجاری ساختاری باعث ایجاد سوت کشیدن گوش شده، ممکن است از مداخله جراحی برای برطرف کردن علت اصلی و کاهش علائم استفاده شود.

درمان شناختی رفتاری، یکی دیگر از روشهای مؤثر برای به حداقل رساندن تأثیر سوت کشیدن گوش بر زندگی روزمره شماست. با آموختن چگونگی کنار آمدن با سوت کشیدن گوش، توانایی شما در غرق شدن صداها های ناشی از وزوز بالا می رود. در نتیجه، زندگی روزمره شما، توسط سوت کشیدن گوش مختل نمی شود. با این حال ، برای بسیاری از افراد، استفاده از سمعک موثرترین روش برای مقابله با سوت کشیدن گوش است.

زنگ زدن گوشابتدای صفحه

سایر روش های درمان وزوزگوش

با درمان کم شنوایی، می توانید علت اصلی وزوز گوش خود را برطرف کرده و آنها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

به نظر می رسد که، اگر مغز با کاهش شنوایی و گرفتن صداهای خارجی از محیط رو به رو شود، خود به خود صدا هایی تولید می کند. افزایش عملکرد شنوایی به معنای این است که مغز شما مجبور نیست به این سکوت پاسخ دهد و تولید وزوز کند. به همین ترتیب ، اگر کم شنوایی و وزوز گوش به دلیل آسیب به سلول های مژک دار گوش داخلی باشد و پیامهای معیوب را به مغز ارسال کند، استفاده از سمعک باعث بهبود صحت این پیام ها می شود و علائم وزوز گوش را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، سمعک ها مغز شما را از توجه و بزرگ نمایی : کلیک ، سوزش و زنگ زدن در گوش منحرف کند. اگرچه این صداها هنوز ممکن است وجود داشته باشد، اما وقتی برای سمعک وزوزگوش می زنید، دیگر متوجه بلندی صدای آنها نمی شوید. با پیشرفت علم، سمعک های ویژه برای وزوزگوش ساخته خواهد شد که شما را قادر سازد علائم را به طور کامل نادیده بگیرید و دیگر هیچ صدایی را در گوش خود مشاهده نکنید.

ابتدای صفحه

انتخاب سمعک مناسب برای وزوزگوش

با انتخاب سمعک هایی که برای مبتلایان به وزوزگوش طراحی شده اند، شما می توانید بیشترین کاهش را برای علائم خود داشته باشید. ما تأثیر علائم وزوز گوش را بر زندگی شما می دانیم ، به همین دلیل سمعک های ما دارای سیگنال های خاصی برای درمان وزوزگوش هستند. سیگنال های درمانی با صدای وزوز گوش مخلوط می شوند و شما را از آن منحرف می کنند.

آخرین پیشرفت در زمینه سمعک برای وزوز گوش ، منحصر به فرد داخلی ما در درمان وزوز گوش داخلی است

Notch Therapy : آخرین فناوری و پیشرفت های علمیاست که بدون ایجاد اصوات اضافی، صداهای وزوزگوش را کاهش می دهد. به عبارت دیگر هنگام استفاده از این روش در درمان وزوزگوش، هیچ سیگنال اضافی صوتی مشاهده نمی کنید.

Notch Therapy از تجمع بیش از حد اصوات و سیگنا ل ها در مغز جلوگیری می کند و به مغز شما این فرصت را می دهد تا دوباره یاد بگیرد که چگونه علائم وزوزگوش مانند زنگ زدن در گوش را نادیده بگیرد.

ما فن آوری پیشرفته درمان وزوزگوش را در طیف گسترده ای از سمعک های خود گنجانده ایم ، بنابراین می توانید از بین روش های مختلف یکی را انتخاب کنید. از این گذشته، همراه سمعک های مخصوص وزوز گوش برنامه های کنترل از راه دور، از طریق برنامه های تلفن همراه ارائه شده است.

اگر مشکوک به وزوز گوش هستید یا به دنبال راههای مؤثرتری برای مدیریت علائم خود هستید، چرا از همین امروز با یک متخصص مراقبت شنوایی تماس نمی گیرید؟ متخصصان ما می توانند نکات و توصیه هایی را برای به حداقل رساندن علائم به شما ارائه دهند.

ابتدای صفحه


ارتباط با ما

وزوز گوش  ۰۲۱-۸۸۷۹۹۱۰۴

وزوز گوش  ۰۹۱۰-۴۹۶-۳۶۶۵

  ۰۹۱۲-۶۱۲-۰۵۸۴

  info@khanehsamaak.com

  تهران، خیابان گاندی، کوچه دوم، پلاک ۸، ساختمان پزشکان سینا، طبقه ۴، واحد ۱۶

  تهران، خیابان ولیعصر،روبروی بیمارستان دی، کوچه دوم، پلاک ۸، ساختمان پزشکان سینا، طبقه ۴، واحد ۱۶

ابتدای صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

Scroll to top
Call Now Buttonمشاوره و دریافت نوبت