فیلتر سمعک

فیلتر سمعک چیست؟

فیلتر سمعک  وسیله ای است که از رسیور سمعک از جرم گوش و در برخی موارد رطوبت محافظت میکند. این فیلتر یک صفحه لاستیکی متخلخل بسیار ریزی است که در نوک سمعک قرار می گیرد که رنگهای متفاوتی هم دارد. سمعک هایی که در داخل گوش قرار می گیرند در معرض جرم گوش بیشتری هستند و آسیب پذیرتر می باشند. بنابراین استفاده از فیلتر های محافظ بسیار لازم و ضروری می باشند.

اگر جرم گوش یا رطوبت وارد رسیور سمعک شما شود، آن دچار مشکل می‌شود و ممکن است سمعک نیاز به تعمیر و تعویض رسیور داشته باشد. تعویض به‌موقع فیلتر می‌تواند طول عمر سمعک شما را به میزان زیادی افزایش دهد.  جرم بر روی بلندگوی سمعک جمع می شود و این باعث پایین آمدن کیفیت صدای سمعک می شود. همچنین نفوذ رطوبت و جرم در داخل سمعک باعث کم شدن عمر سمعک و خرابی زودرس آن می شود و عمر سمعک را کاهش می دهد . بنابراین حفاظت از سمعک توسط فیلترهای ضدجرم بسیار مهم و ضروری می باشد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

هر برندی از فیلترهای مخصوص برای سمعک‌های خود استفاده می‌کند و در برخی موارد یک برند در مدل‌های مختلف، از فیلترهای متفاوتی استفاده می‌کند.

فیلتر سمعک2

تعویض فیلتر سمعک

زمان تعویض فیلتر در همه افراد یکسان نیست و به ساختار جرم گوش و میزان جرم گوش در مجرای گوش شما بستگی دارد. ساختار جرم گوش و میزان آن در هر فردی متفاوت است. برخی از افراد باید فیلتر را هر هفته و برخی هم ماهانه تعویض کنند، برخی هم می‌توانند ماه‌ها آن را تعویض نکنند.

در همه فیلترها، یک میله پلاستیکی باریک وجود دارد، که در یک طرف آن فیلتر جدید سفید قرار دارد و طرف دیگر آن کمی نوک تیز می‌باشد. هنگامی که نوک تیز میله داخل فیلتر قدیمی قرار می‌گیرد، به آن متصل می‌شود. وقتی میله را از سمعک جدا می‌کنید، فیلتر قدیمی به آن وصل می‌شود و از سمعک جدا می‌شود. حالا با سمت دیگر میله، فیلتر جدید را درون سمعک قرار دهید. در صورت داشتن بینایی و مهارت دست خوب، تعویض فیلتر ساده است.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

علاوه بر تمیز کردن آنها و استفاده از فیلترها و تا آنجا که امکان دارد سمعکهای خود را بعد از استفاده خشک کنید و بعد از استحمام اطمینان حاصل کنید که گوشتان کاملاً خشک شده و بعد از آن سمعکها را در گوش خود قرار دهید . از قرار دادن سمعکها در معرض وسایل الکتریکی جلوگیری کنید و همچنین از قرار دادن سمعک در مجاورت مستقیم نور خورشید و گرمای زیاد خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

Scroll to top
Call Now Buttonمشاوره و دریافت نوبت