سمعک نامرئی

سمعک نامرئی چیست؟

سمعک نامرئی سمعکی است که در عمق مجرای گوش بین خم اول و دوم مجرای گوش کار گذاشته می شود و معمولاً دارای تکنولوژی بالایی هستند که بعد از قالب  گیری عمیق از داخل مجرای گوش به صورت سفارشی ساخته شده و برای بیمار تجویز و تنظیم می شود بطوریکه در گوش بیمار صفحه سمعک به سختی دیده می شود و دارای Pin یا نخ بسیار ظریفی است که بیمار می تواند توسط پین سمعک را از گوش دربیاورد.

invisible hearing aid

تجویز سمعک نامرئی (invisible hearing aid) به دلیل این‌که عوامل شخصی زیادی از قبیل نوع و میزان کم شنوایی و همچنین اندازه و شکل مجرای گوش در تجویز این سمعک تاثیرگذار است. با سایر مدل‌ها متفاوت است.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

چرا از سمعک نامرئی استفاده کنیم؟

بعضی از افراد کم شنوا به علت این‌که سمعک آن‌ها مخفی (نامرئی) نیست و توسط دیگران دیده می‌شود، از سمعک استفاده نمی‌کنند. استفاده از این نوع سمعک باعث افزایش اعتماد به نفس شخص می شود.

با توجه به این که سمعک در عمق مجرای گوش کار گذاشته می شود بیمار در هنگام استفاده از تلفن بین میکروفون سمعک و موبایل فاصله می افتد و احتمال فیدبک و سوت سمعک کاهش می یابد و صداها را با کیفیت بالاتری می شنود. و سر و صدای اضافه در سمعک به طور محسوسی کاهش می یابد.

به دلیل نزدیکی سمعک به پرده گوش و همچنین امر تقویت کنندگی لاله گوش به صورت طبیعی، صدا بهتر و با وضوح بیشتری به گوش بیمار می رسد و درک صدا در بیمار را افزایش می دهد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

بخاطر کوچک بودن و سبکی سمعک، احساس خوشایند و راحتی برای بیمار ایجاد می کند.

سمعک نامرئی

آیا سمعک نامرئی برای همه افراد مناسب است؟

خیر این نوع سمعک برای برخی افراد با توجه به محدودبت های موجود و شرایط بیمار مناسب نیست که این افراد به شرح ذیل می باشند.

 • اگر مجرای گوش خیلی کوچک، خیلی باریک یا نامناسب باشد، گوش شخص برای این مدل سمعک مناسب نیست. برای اینکه تمام قطعات سمعک (میکروفون، آمپلی‌فایر و رسیور) در مجرای گوش کنار هم قرار بگیرند، نیاز به فضا دارند.
 • افرادی که افت شنوایی شدید و عمیق دارند.

 • – افرادی که افت شنوایی در فرکانس های بالا دارند و فرکانس های پایین آنها در حد نرمال می باشد که استفاده از سمعک های نامرئی در این افراد باعث احساس پری گوش و پیچش صدا در سر می شود که باعث احساس ناخوشایندی در بیمار می شود.

 • کودکان که به علت تحرک و تعریق زیاد، احتمال خراب شدن و گم شدن سمعک بیشتر می شود. همچنین در دوران رشد کودک نیاز به تعویض پیاپی پوسته سمعک می باشد که باعث دردسر برای والدین می شود.

2 thoughts on “سمعک نامرئی

 1. پاسخ
  2022-05-09 - Omidhasani@gmail.com

  چه نوع سمعکی برای کودکان مناسبه؟

  1. پاسخ
   2022-05-11 - amirmohammad sohrabi

   سمعک های پشت گوشی چون بخاطر بازی کردن و تعریق کودکان امکان خراب شدن سمعک وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to top
Call Now Buttonمشاوره و دریافت نوبت