انواع سمعک نامرئی

انواع سمعک نامرئی

سمعک‌های نامرئی شامل دو نوع هستند:

  • سمعک نامرئی پیش ساخته (آماده)
  • سمعک نامرئی سفارشی

سمعک‌های «کاملا داخل مجرا» (completely in canal) و سمعک «نامرئی داخل مجرا» (invisible in canal)، از انواع سمعک نامرئی سفارشی هستند که به‌صورت مخفف به این سمعک‌ها CIC و IIC نیز می‌گویند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

سمعک IIC معمولا از سمعک CIC کوچکتر و مخفی‌تر است، بنابراین استفاده از واژه نامرئی برای سمعک IIC صحیح‌تر است. در برخی برندها اندازه سمعک IIC و CIC یکسان است. نمای بیرونی سمعک‌های IIC، مشکی و نمای بیرون سمعک‌های CIC بِژ است.

اگر  کم شنوایی شما متوسط تا شدید یا حتی شدید تا عمیق است، سمعک‌های CIC انتخاب خوبی هستند، به علت این‌که آن‌ها تاحدی مخفی هستند و به اندازه کافی فضا برای آمپلی‌فایر و رسیور خیلی‌قوی (UP) و همچنین ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند اتصال با بلوتوث دارند.

سمعک‌های IIC طوری ساخته می‌شوند، که در عمق مجرای گوش قرار بگیرند. قسمت خارجی سمعک‌های IIC در بیشتر موارد دیده نمی‌شود، به همین علت به آن‌ها سمعک نامرئی می‌گویند. سمعک نامرئی در عمق قسمت استخوانی مجرای گوش و در چند میلی‌متری پرده گوش قرار می‌گیرد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

سمعک نامرئی

برندهای سمعک نامرئی

سمعک نامرئی زیمنس

Insio Primax IIC

این قوی‌ترین سمعک نامرئی بود که به خوبی کم شنوایی‌های تا حد شدید هم پوشش می‌داد. این سمعک نامرئی در سه سطح تکنولوژی ۵px، ۳px و ۷px تولید می‌شود. این سمعک نامرئی زیمنس (Insio Primax) وایرلس است.

Insio Nx IIC

زیمنس در اواخر سال ۲۰۱۸ سمعک نامرئی Nx را به‌عنوان آخرین محصول این پلتفرم جدید معرفی کرد.  سمعک Insio Nx IIC  وایرلس نیست. جدیدترین سمعک نامرئی (IIC) سیگنیا در سه سطح تکنولوژی ۵Nx، ۳Nx و ۷Nx تولید می‌شود.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

 

سمعک نامرئی اتیکن

سمعک Opn IIC

کوچکترین و پیشرفته ترین سمعک در بین سمعک های اتیکن بوده با صدای شفاف که در گوش %۸۰ از بیماران با حجم های مختلف، کاملاً نامرئی می باشد. به خاطر کوچک شدن این سمعک ها سیستم وایرلس و بلوتوث از ساختمان این سمعک ها حذف شده است و صفحه باطری در عمق مجرای گوش و مشکی رنگ کار گذاشته می شود که به وسیله یک Pin کوچک توسط بیمار از گوش خارج میشود.

سمعک Siya

این نوع سمعک نامرئی هوشمند بوده و در دو سطح تکنولوژی که پردازش صدا را به صورت سریع انجام داده و کیفیت صدای عالی به صورت شفاف ارائه می کند. این سمعک دارای ۴۸ کانال فرکانسی مدارات پیشرفته ضدنویز، قابلیت تطبیق سریع با محیط های شنوایی متفاوت می باشد.

 

سمعک های نامرئی ریساند

سمعک linx 3D

این سمعک بسیار کوچک و دارای تکنولوژی همزمان دو گوش، قابلیت اتصال به تلفن و دارای سیستم تغییر صدا در محیط های مختلف، میکروفون های جهت دار اتوماتیک، مدارات کاهش نویز می باشد که با توجه به قابلیت های آن بسیار ارزشمند است.

 

سمعک نامرئی فوناک

سمعک Lyric

این سمعک بسته به مجرای گوش بیمار کاملاً نامرئی می باشد. این سمعک در سایزهای مختلف با توجه به اندازه گیری حجم گوش بیمار توسط ادیولوژیست در نزدیکی پرده گوش بیمار کار گذاشته می شود و بیمار می تواند تمام فعالیت های روزانه را با سمعک انجام دهد.

Phonaknano Venture

از جدیدترین سمعک نامرئی فوناک بوده که بسیار کوچک با تکنولوژی بالا و از نوع سفارشی که در عمق مجرای گوش،قرار میگیرد. این سمعک در چهار فناوری Venture(30,50,7,90)، دارای صدای با کیفیت و شفاف و برنامه های اتوماتیک هوشمند، مقاوم و بادوام، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا متوسط شدید می باشد.

 

سمعک نامرئی ویدکس

سمعک Menu IIC

این سمعک از نوع هوشمند بوده، با کیفیت و بادوام، بسیار ریز، و دارای مصرف باطری پایین که از حمله خصوصیات این سمعک می باشد. این سمعک در سه سطح تکنولوژی (M_3  ،M_5  ،M_10 ) موجود بوده دارای قیمت مناسب و پایین، و دارای مدارات ضد فیدبک قوی، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا متوسط می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to top
Call Now Buttonمشاوره و دریافت نوبت