کم شنوایی ناگهانی

کم شنوایی ناگهانی

کم شنوایی ناگهانی چیست؟

به نوعی از  کم شنوایی که به سرعت اتفاق می افتد و معمولا دلیل مشخصی ندارد، کم شنوایی ناگهانی گفته می شود. این کم شنوایی به‌طور معمول فقط در یک گوش اتفاق می‌افتد. این نوع کم شنوایی می‌تواند سریع یا طی چند روز اتفاق بیفتد. در این مدت، صدا به‌تدریج بم می‌شود یا ضعیف می‌شود.

علت دقیق این کم شنوایی مشخص نیست با این وجود ما می دانیم که در هنگام کم شنوایی گردش خون در گوش داخلی کاهش می یابد یکی از دلایل این کاهش، استرس می باشد در محیطهای پر فشار کاری ، خستگی و استرس منجر به اختلالات گردش خون می شود که به طور بالقوه منجر به کم شنوایی می گردد و همچنین زمانی که گوش داخلی، حلزون گوش داخلی یا مسیرهای عصبی بین گوش و مغز آسیب می‌بیند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

کم شنوایی ناگهانی در هر سنی ممکن است اتفاق بیافتد اما در بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی بیشتر است فقط ۱۰ درصد از افرادی که کم شنوایی ناگهانی دچار می شوند می توان به علت آن پی برد. وجود کم شنوایی در یک یا در دو گوش ، میتواند تا حدودی در تشخیص علت کم شنوایی ما کمک کند در بعضی از بیماریها کم شنوایی در یک گوش اتفاق می افتد و در بعضی از بیماریها در دو گوش .

کم شنوایی ناگهانی1

علائم

  • وزوز گوش
  • گیجی و منگی
  • مشکل در مکالمات گروهی
  • غیر واضح بودن مکالمات
  • مشکل در شنیدن صداهای با فرکانس بالا
  • اختلال تعادل

کم شنوایی کودکان در نتیجه عفونت هنگام تولد یا عوارض ناشی از داروهای اتوتوکسیک در کودکان ایجاد می‌شود. ممکن است به‌ آسانی متوجه نشوید که آیا کودک شما به‌درستی می‌شنود یا خیر.

درمان کم شنوایی ناگهانی

درمان سریع ممکن است شانس شما برای بهبود کامل را افزایش دهد. اما پزشک سعی خواهد کرد پیش از شروع درمان علت کم شنوایی شما را پیدا کند. استروئیدها رایج ترین دارویی هستند که پزشکان برای بیماران تجویز می کنند. این داروها ضد التهاب و تورم می باشند و همچنین برای درمان بعضی از بیماریها کاربرد دارد و اگر بیمار دچار عفونت گوش شده پزشک آنتی بیوتیک تجویز می کند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

بهبود در افرادی که کم شنوایی فرکانس بالا یا پایین دارند، در مقایسه با افرادی که کم شنوایی در همه فرکانس‌ها دارند، بیشتر است. فقط شنوایی حدود ۶/۳ درصد از افراد مبتلا به کری ناگهانی به‌طور کامل بهبود می‌یابد. احتمال بهبود در افراد مسن و افراد دارای سرگیجه کمتر است.

در صورت عدم بهبود با داروها حتما باید از سمعک استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

Scroll to top
Call Now Buttonمشاوره و دریافت نوبت