سمعک عینکی

سمعک عینکی چیست؟

شاید برای شما جالب باشد که نوعی سمعک تحت عنوان سمعک عینکی وجود دارد. این نوع سمعک برای کسانی که هم مشکل شنوایی دارند و هم بینایی بسیار مفید است.  اجزاء سمعک در دسته عینک قرار میگیرد. نحوه کارکرد این سمعک ها هم به این صورت است که با اتصال دسته عینک به استخوان پشت گوش که گیجگاه نام دارد صدا انتقال پیدا می کند.

در افرادی که دارای شنوایی سالم هستند صدا از طریق مجرای گوش به پرده گوش می رسد سپس از طریق سه استخوان کوچک داخل گوش میانی صدا به گوش داخلی منتقل می شود. گوش داخلی هم که در استخوان گیجگاهی قرار دارد صداها را از طریق اعصاب شنوایی به مغز منتقل می کند و در آنجا صداها دریافت و شنیده می شوند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید (کلیک کنید)
09104963665 

سمعک عینکی1

چه کسانی از این سمعک استفاده میکنند؟

  • افرادی که لاله گوش ندارند
  • افرادی که پرده گوش آنها پاره شده است
  • افراد دارای عفونت مزمن گوش میانی
  • افراد دارای چسبندگی استخوانچه های گوش میانی

انواع سمعک عینکی

سمعک عینکی هوایی

این سمعک ها به صورت هوایی یعنی از طریق مجرای گوش صدا را انتقال می دهند که دقیقا مثل سمعک های پشت گوشی عمل میکنند.  این سمعک‌ها از راه هوایی حلزون داخل گوش را تحریک می‌کنند. در این سمعک‌ها از کنار عینک و بالای دسته آن یک لوله باریک خارج می‌شود و صوت را به داخل گوش هدایت می‌کند.

سمعک عینکی استخوانی

در سمعک استخوانی انتقال امواج صوتی از راه چسبیدن دسته عینک به استخوان پشت گوش صورت می‌گیرد و دلیل نام‌گذاری آن به عنوان سمعک استخوانی همین است. صدا بعد از دریافت از طریق رسیور و پردازش شدن از راه استخوان به حلزون گوش می‌رسد. لالۀ گوش هم در تحلیل و انتقال صدا کاربرد دارد.

معایب 

  • عدم دستیابی به شنوایی ایده آل به علت محدودیت ناشی از مبدل سمعک
  • استفاده از فریم های بزرگ و زمخت در موارد شدید کم شنوایی انتقالی
  • جابه جایی احتمالی قسمت قرار گرفته شده بر روی استخوان سر در سمعک عینکی استخوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --

Scroll to top
Call Now Buttonمشاوره و دریافت نوبت